як схуднути - що заважає схуднути

5 дурних звичок з дитинства, які заважають схуднути

Наявність зайвої ваги і проблематичне схуднення — це питання, які турбують мільйони, якщо й не мільярди людей в усьому світі. Іноді здається, що людина робить усе можливе, аби тримати себе у хорошій фізичній формі, але це в результаті ніяк не вдається. Причиною цього, як стверджують експерти, можуть бути на перший погляд зовсім не страшні звички, які в багатьох збереглися з дитинства.

Зокрема про це у своєму акаунті в соцмережі Instagram написала експерт із психології зниження ваги, консультант з дієтологічного супроводу і здорового способу життя Олена Кален.

Так, фахівець назвала п’ять найпоширеніших звичок людей, які заважають схуднути у дорослому віці.

Що заважає схуднути: 5 звичок

  • Доїдання

З дитинства, мабуть, кожного з нас батьки навчали доїдати всю порцію, яка є у тарілці. Мовляв, “не будемо ж викидати”, “всі сили залишиш у тарілці”, “не виростеш” чи “скоро знову захочеш їсти”. Експерт переконує, що так не варто робити. Зупиняти трапезу потрібно відразу, як з’явилося відчуття насичення. Зайва їжа тільки шкодитиме організму, тому краще віддати її безпритульним тваринам.

  • Чай із солодощами після їжі

Знову-таки, у дитинстві багатьох з нас батьки змушували з’їдати велику порцію так званої “правильної їжі, обіцяючи лише після цього дозволити з’їсти те, чого ви справді хотіли. Солодощі, наприклад. Таким чином багато в кого виробилася звичка “заїдати” всяку їжу чимось солодким. А це, зрозуміла річ, користі не додає. Та і взагалі, солодощі варто їсти тільки у першій половині дня.

  • Їсти все з хлібом

Наші батьки у своїй молодості з багатьох причин не мали такого вибору в їжі, який існує сьогодні. Одним з основних продуктів був хліб – доступний, достатньо смачний і такий, що дає відчуття ситості. Дотепер все суттєво змінилося, однак звичка їсти будь-що обов’язково з хлібом залишилася. Старші люди навіть до сих пір переконані, що у разі відмови від хліба хоча б під час одного прийому їжі обов’язково “болітиме живіт”. Втім, це неправда. Фахівець радить не зловживати хлібом, особливо — з високоочищеного пшеничного борошна. Варто звернути увагу на цільнозерновий хліб чи хлібці, і те в обмеженій кількості.

  • Обідати відразу трьома стравами

Здавна люди звикли до споживання відразу трьох страв за один прийом їжі. Колись це було виправдано – адже люди багато працювали, зокрема на полі, а відповідно – витрачали багато кілокалорій. Тепер же середньостатистична людина витрачає набагато менше калорій, відтак надлишок їжі зумовлює набір зайвої ваги. З огляду на це, експерт радить їсти, зважаючи на реальний голод – і до його втамування. Якщо вам не хочеться їсти суп, але звичка до цього змушує – то не їжте. Як би не переконували батьки в дитинстві, шлунок це не зіпсує. Проблеми можуть початися якраз у тому випадку, якщо ви будете переїдати.

  • Перекушувати бутербродами з ковбасою

Чи не найбільш шкідлива звичка, яка виробилася у багатьох – бутерброди. Зазвичай – із білого хліба, з маслом і ковбасою. Можливо, це смачно і зручно. Але точно не корисно. Ковбаса містить багато солі та шкідливих жирів. А вживання її разом з білим хлібом – це обов’язкове здуття та проблеми з кишечником. Тому, якщо вам все ж хочеться чимось перекусити, експерт радить обирати фрукти, сухофрукти чи легкий йогурт. У разі, коли не можете зовсім відмовитись від бутербродів – робіть їх із цільнозернового хліба з куркою, рибою чи нежирним м’ясом.

Читайте також: