Австрія перша в Європі запроваджує обов’язкову вакцинацію від коронавірусу

Австрія першою в Європі запроваджує обов’язкову вакцинацію від коронавірусу для всіх громадян з 1 лютого 2022 року.

Про це повідомляє видання Kurier із посиланням на австрійського канцлера Александера Шалленберга. За його словами, з 22 листопада в країні вводиться локдаун для всіх громадян, оскільки в лікарнях закінчуються вільні ліжка, а кількість нових випадків зараження COVID-19 зростає.

“Незважаючи на кампанії, що ведуться, вакцинувати людей не вдалося”, – визнав канцлер.

Він поклав відповідальність за продовження пандемії на противників щеплень. Нібито в країні надто багато політичних сил, які виступають проти вакцинації, а наслідком цього є переповнені відділення інтенсивної терапії та “нескінченні людські страждання”.

Александер Шалленберг

Згідно з рішенням уряду, за відмову від вакцинації буде запроваджено адміністративне покарання. Виняток зроблять тільки для тих, хто не може щепитися за медичними показаннями.

Карантин для невакцинованих не спрацював

З 15 листопада влада Австрії ввела карантин для нещеплених від коронавірусу. Невакциновані старше 12 років можуть виходити з дому лише у магазини за продуктами та речами першої необхідності, а також на роботу та прогулянку. Їх не пускають у ресторани чи на заходи, пише “Обозреватель”.

Через кілька днів таку міру визнали недостатньою для боротьби з інфекцією.

З 22 листопада всім громадянам настійно рекомендується без потреби не виходити з дому. Водночас школи залишаються відкритими. Повний локдаун триватиме максимум 20 днів. А для тих, хто не пройшов вакцинацію, обмеження продовжуватимуть діяти й надалі.

Також рекомендовано вводити третю бустерну дозу вакцини з 4-го місяця після другої.

На цей момент в Австрії повністю вакциновано майже 64% населення, що є одним із найнижчих показників у Західній Європі. Також у країні один із найвищих показників зараження на континенті.

Минулої доби в Австрії зафіксовано 15 145 нових випадків коронавірусу. Це абсолютний рекорд з початку пандемії. Загалом у країні понад 1 млн захворювання COVID-19 та майже 12 тисяч смертей від нього.

Найгірша ситуація зараз у двох із дев’яти провінцій – Верхній Австрії та Зальцбурзі, де лікарні зазнають дедалі більшого навантаження.

Ситуація з коронавірусом в Австрії

Читайте також: