Штам коронавірусу Дельта, який поширився світом з Індії, втричі заразніший за звичайний варіант.
Про це заявила провідна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська в ефірі каналу “Україна 24”.
Лікарка, яка отримала нагрудний знак “Захисник України”, переконана, що нам теж треба знову бути напоготові до зростання захворюваності.
За її словами, нові мутації COVID-19 продовжуватимуть з’являтися й надалі. Водночас медикам і науковцям сьогодні доводиться постійно моніторити розповсюдження, зокрема й штаму Дельта, в інших державах, щоб попередити його спалахи в Україні.
Вона наголосила, що через цей варіант зросла захворюваність на коронавірус і в Росії, звідки, як передбачається, Дельту “завезли” вже й в Україну.
“Такі штами частково “вислизають” від вакцинального і природного імунітету. Те, що робиться в Росії, – це просто страшно. Там вертикальні криві підвищення захворюваності”, – зазначила вона.
Що нині ще кажуть про штам Дельта
Слова Голубовської підтвердила і головна наукова співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров’я Сум’я Свамінатан. За її словами, з огляду на швидкість поширення, Дельта може стати домінуючим штамом COVID-19 у світі, пише “Обозреватель”.
“Хороші новини в тому, що більшість вакцин, які на сьогоднішні використовуються в світі, здаються ефективними щонайменше в запобіганні тяжкого перебігу захворювання”, – пояснила вона.
Крім цього, у самого штаму виявили дві мутації. Найбільшу стурбованість у медиків та вчених тепер викликає варіант Delta Plus, який зафіксовано в 10 державах світу.
Загалом більшість фахівців продовжують наголошувати, що мутант Дельта – небезпечніший, агресивніший та смертоносніший. І цілком імовірно, що незабаром він спровокує нову хвилю епідемії.
Адже лікарі помічають, що під час захворювання цим штамом вірусу в пацієнтів спостерігаються більш серйозні симптоми. Зокрема, інфекція провокує лихоманку, і все більше людей серйозно хворіють протягом 3-4 днів. Окрім того, найчастіше повідомляється про болі в горлі й нежить. Серед інших симптомів – кашель, задишка, головний біль, втома або втрата нюху або смаку.
Зазначається, що хоча нинішні вакцини ефективні проти Дельти, штам матиме більше шансів мутувати, оскільки невакциновані люди заражаються вірусом.