Вакцинація від коронавірусу: в Україні планують ввести паспорти

У Європі запровадили єдині коронавірусні сертифікати для всіх країн ЄС

1 липня ЄС запустив єдині цифрові коронавірусні сертифікати. До системи електронних документів уже під’єдналися всі країни союзу.

Як передає пресслужба Європейської комісії, сертифікат дозволить вільно переміщатися територією ЄС без затримок на кордоні – без черг, тестування, заповнення паперів і карантину.

Сам сертифікат має вигляд QR-коду, який під час сканування видає інформацію про особу. Також можна отримати паперовий варіант. Будуть доступні три види коронавірусних документів: про вакцинацію, одужання від хвороби або ж негативний тест на COVID-19.

Відзначається, що вже електронно-згенеровано понад 200 млн QR-кодів. Сертифікат безкоштовний і його видачею в кожній країні ЄС займається місцева влада. Документ дійсний на всій території Союзу і діє 12 місяців.

Додамо, що в Україні з 1 липня також запустили бета-тестування COVID-сертифікатів у застосунку Дія. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Facebook написав, що записатися може будь-хто, хто отримав дві дози вакцини від COVID-19 на території України. Усі тестувальники отримають доступ протягом 48 годин.

“Ковідний сертифікат – це документ у Дії, який підтверджуватиме ваш статус про вакцинацію в Україні, на території ЄС та в інших країнах. Працюватиме, як і будь-який інший документ у Дії, – його дійсність можна буде перевірити через QR-код”, – пояснив чиновник.

Гендиректор Центру громадського здоров’я Роман Родина на брифінгу пояснив, що документ генерується застосунком Дія на основі даних, які внесені в систему електронного здоров’я у ході вакцинації від COVID-19.

Він зазначив, що кожна країна в ЄС самостійно визначає перелік документів, які необхідні для в’їзду в неї, тому в деяких країнах крім сертифікату можуть знадобитися результати тестів, пише “Обозреватель”.

Родина додав, що наразі українські ковідні сертифікати вже внесено до Європейського репозиторію ковідних сертифікатів і їх повинні приймати в Європі. Водночас Україна має з кожною країною укласти двосторонню угоду, яка регламентуватиме порядок в’їзду.