Вакцинація від коронавірусу: в Україну прибуде вакцина Pfizer

Українці масово з’їхалися до Чернігова, аби вакцинуватися Pfizer (фото)

У Чернігові першими в Україні почали вільно вакцинувати проти коронавірусу препаратом Comirnaty від Pfizer&BioNTech.

Така інформація викликала ажіотаж серед місцевих жителів і не тільки.

Протягом 10-11 липня люди приходили робити щеплення цілими родинами, в довгих чергах за ін’єкцією стояли і приїжджі, які прибули в регіон спеціально за цим.

Цими вихідними у місті відкрили два додаткові пункти масової вакцинації – у торгово-розважальних центрах, інформує BBC. Перше щеплення там вільно змогли отримати всі охочі, вистоявши чергу в 200-250 людей.

Як відомо, вакцину Pfizer широко використовують у різних куточках світу. На сьогодні препарат Comirnaty є єдиним із доступних в Україні, які схвалено в усіх країнах Європейського Союзу. Проте досі він не був доступний широкому загалу, щеплення ним робили тільки, наприклад, медикам чи працівникам сфери освіти.

У Чернігові про поставку доз вакцини для пунктів щеплень домовлялася обласна влада. Хоча, уточнила представниця одного з ТРЦ міста Тетяна Божок, до останнього було невідомо, яким же препаратом вакцинуватимуть людей.

У Чернігові вакцинація Pfizer проходила в кількох пунктах

У підсумку наявність вільних доз Pfizer спричинила ажіотаж – на щеплення в Чернігів почали їхати жителі інших міст та областей, а в пунктах приймали всіх повнолітніх громадян. У приміщеннях периметр було поділено на зони, щоб не утворювалося скупчень: зона реєстрації, вакцинації й відпочинку, де люди очікували вже після щеплення.

“Все добре, всі дуже задоволені, що є вакцина Pfizer. Приїжджають з інших міст. Київ, Славутич – те, що я бачила”, – підкреслила лікарка Вікторія Гредякова.

Черги за щепленням Pfizer у Чернігові

Зазначається, що серед охочих зробити щеплення було багато людей, які вже перехворіли на коронавірус.

За словами організаторів вакцинальної кампанії, попри черги, процес ішов жваво – за хвилину в пунктах вакцинували по дві особи. Перед щепленням громадяни, як і годиться, підписували згоду на вакцинацію, лікарі вносили дані в електронну систему, а після введення ін’єкції продовж 20-30 хвилин спостерігали стан людини, щоб не було побічних ефектів.

Вакцинація Pfizer у Чернігові викликала ажіотаж

За два дні роботи жодних “побічок” не було зареєстровано, запевнили чернігівські медики. Також людям повідомляли, коли буде доступна вакцинація, адже особа вважається повністю імунізованою в разі, якщо отримала дві дози вакцини.

Читайте також: