Вакцина від коронавірусу: Україна отримає препарат з Південної Кореї

В Україні розширять перелік професій для обов’язкової вакцинації від коронавірусу

У МОЗ можуть розширити професій і працівників організацій, які мають обов’язково вакцинуватися від коронавірусу, можуть розширити.

Про це повідомила пресслужба МОЗ.

Йдеться про проект наказу “Про затвердження змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням”.

Так, він передбачає, що обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають:

  • працівники підприємств, установ та організацій, які належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • установ і закладів, котрі надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей реабілітаційних закладів;
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень ці працівники відсторонюються від виконання зазначених роботи. Наказ набере чинності через місяць від дня його офіційного опублікування.

У МОЗ пояснюють, що такий підхід вже передбачено чинним законодавством. Більше того Європейський суд з прав людини у квітні цього року підтвердив положення національного законодавства, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах та не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Більше важливих новин читайте за посиланням: