Як отримати е-лікарняний телефоном

В Україні від 2021 року діє електронний лікарняний.

МОЗ оприлюднив покрокову інструкцію, як скористатися послугою та отримати е-лікарняний телефоном, якщо ви захворіли на COVID-19 або грип.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

КОЛИ ЗВЕРТАТИСЯ ДО ЛІКАРЯ

  • Коли у пацієнта з’явилися симптоми COVID-19, грипу або застуди. У телефонному режимі або через інший засіб зв’язку хворий може отримати від лікаря рекомендації щодо лікування.

ЩО РОБИТИ ПІСЛЯ ТОГО, ЯК МИНУЛО 5 ДНІВ

  • Якщо після 5-денного лікування вдома самопочуття стабілізувалося — робити нічого не потрібно. Інформація автоматично завантажиться, та е-лікарняний в Електронному реєстрі листків непрацездатності буде закрито.
  • Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має звернутися до лікаря для особистого огляду та можливого подовження строку своєї непрацездатності.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО САМОПОЧУТТЯ ПОГІРШИЛОСЬ НА 1-4 ДЕНЬ

  • Обов’язково звертатися до лікаря на особистий прийом.
  • Варто пам’ятати, що у випадку відкриття е-лікарняного, зокрема й через дистанційне звернення, пацієнт має отримати відповідне смс-сповіщення. Якщо воно не надійшло, перевірте на сайті Пенсійного Фонду України (Портал електронних послуг) https://portal.pfu.gov.ua/, чи стоїть позначка біля пункту “Надаю згоду на отримання sms-повідомлень від ПФУ на номер мого мобільного телефону”.Новини України: закрити лікарняний можна буде автоматично онлайн

Більше важливих новин читайте за посиланням: